FILMY, PO KTERÝCH SE BUDETE CHTÍT CHOVAT EKOLOGICKY

Minulý rok přinesl do  českých kin /a na obrazovky počítačových monitorů/ několik dokumentů, které v sobě nesou sdělení, že celková udržitelnost výroby a spotřeby je pro budoucnost lidstva naprostá nutnost.

Nebe a led (La glace et le ciel)

Francouzský snímek režiséra Luca Jaqueta rekapituluje antarktické expedice francouzského vědce a polárníka Clauda Lariuse. Když se mu jako mladému náhodou naskytla nabídka, aby se zúčastnil jako člen expedice několikaměsíčního pobytu na Antarktidě, netušil, že tohle náhodné dobrodružství předurčí jeho celoživotní náplň. Claude Larius objevil jev globální oteplování a film je retrospektivou všech jeho expedic na nejjižnější kontinent i obhajobou jeho převratného zjištění, že průmyslová revoluce odstartovala klimatické změny, které výrazně ohrožují život člověka pro současné i další generace.

https://www.youtube.com/watch?v=V9vuJT2KKjY

Příběh lesa (Les saisons)

Vizuálně nádherná podívána od tvůrcu Mikrokosmos. Krásně záběry na lesní floru i faunu, u kterých se sami sebe ptáte, jak je vůbec bylo možné natočit. Příběh lesa souvisí s příběhem člověka.  Budete překvapeni, jak moc.

https://www.youtube.com/watch?v=qVOcyEGkmVk

Je s námi konec (Before the Flood)

O tomto dokumentu se snad loni mluvilo nejvíce a pokud někomu unikl, během filmu známy herec Leonardo DiCaprio cestuje po celém světě a zjišťuje v čem vězí globální oteplování a kde vázne jeho řešení. Film z produkce National Geographic nenábádá ke konkrétním krokům, jeho obsah je však podnětný k zamyšlení a rozhodně „must see“.

https://www.youtube.com/watch?v=6UGsRcxaSAI

Autor: Zuzana Ryšavá

Before the Flood

Foto

prev
next