FRANK GREEN CUPS

„Nemám čas.”  Věta, kterou denně slyšíte, v horším případě ji sami často používáte. Ráno do práce či do školy, na oběd, na nákup, na schůzku, doma uklidit, najíst se a jít spát. Jídlo z krabiček, káva v kelímku.  Vlastně už jsme si zvykli na život ve spěchu. S přáteli telefonujeme, když zrovna jdeme na tramvaj nebo když v práci obědváme. E-maily do práce zase vyřizujeme doma, když vaříme večeři…

Značka FRANK GREEN si toho všimla a rozhodla se vyrábět něco, co takový život usnadní nejen nám, ale hlavně planetě. Jde o stylové termohrnky a láhve na vodu, které se vyrábí s co nejmenším dopadem na životní prostředí.

Všimli jste si někdy, kolik plastových lahví od balených vod a limonád vyhodíte? Kolik papírových kelímků od čaje či kávy putuje do koše? Můžete podotknout, že většinu obalů můžeme recyklovat. Ano, ale i na její recyklaci samotnou je potřeba vyvinout nějakou energii. Ta taky není nekonečně možná. Když hodíte plast do kontejneru, stejně musí přijet speciální auto, které plast odveze a takhle můžeme pokračovat dál a dál.

Design i výroba Frank Green je čistě australská záležitost. Snaží se tak podpořit australskou ekonomiku a dát zde lidem příležitost, i přesto že by výroba jinde byla levnější. Veškeré materiály jsou recyklovatelné, BPA-Free a netoxické.

Cílem značky není tedy jen design a výsledný produkt, ale hlavně se zavazuje zvyšovat povědomí o udržitelnosti.

Barevné nebo elegantní balení? Vybere si opravdu každý. Co nás potěšilo, je i skutečnost, že termohrnky můžete bez problému nechat umýt v myčce, což vetšinu ostatních termohrnků znehodnotí, poničí těsnění. Klikací systém otevírání také zabrání otravnému vylévání se nápoje na víčko.

Co nás ještě zaujalo, je novinka, kterou před rokem Frank Green představil ve speciální edici smartCupů. Ve spolupráci s Visa PayWave vytvořili termohrnky Wave and go, díky nimž se dá bezkontaktně platit. Stačí spodní část hrnku přiložit k terminálu a vualá! Pokud tedy spěcháte, necháte si do hrnku uvařit kávu nebo čaj a nemusíte s sebou nosit ani peněženku. Bohužel tato fuknce platí zatím jen v Austrálii. Snad se brzy taky dočkáme!

A kde můžete láhve a hrnky sehnat? U nás jsou v distribuci na Zoot.cz, je možné je však objednat i přímo od výrobců z australského Melbourne.

Vsadíme se, že vám bude slušet nejen na cestách, ale i doma nebo v práci!

www: https://frankgreen.com.au/

13

obrázek: https://www.good-design.com/wp-content/uploads/2015/03/68-1200×675.jpg

 

Autor: Bionka

 

 

prev
next