PROČ POUŽÍVAT PŘÍRODNÍ KOSMETIKU

DSC_0190

 1. Přestaneš škodit svému organismu

U používání konvenční kosmetiky lze předpokládat, že je plná syntetických látek, které lidské tělo nedokáže odbourat a proto v těle zůstávají a ničí organismus pro své toxické, karcinogenní a alergenní účinky, některé působí v organismu jako endokrinní distruptory či způsobují dermatitidu, astma, poškození nervového systému či dokonce Alzheimerovu chorobu. V tomto smyslu při používání více produktu vzniká v těle doslova nebezpečný chemický mix. Kůže je náš největší orgán. Mysli na to!

2.  Jedná se o staletí ověřené ingredience

Lidské tělo nedokáže zpracovat syntetické látky, které jsou pro tělo nepřirozené a škodlivé, některé z nich ani nejsou vylučovány a usazují se v tkáních. Konvenční kosmetické společnosti sice garantují, že jejich výrobek je dermatologicky testovaný, popravdě ale není prověřený dlouhodobějším několikaletým pozorováním. Naopak je to se složením přírodní kosmetiky, která je bohatá na příznivě působící přírodní složky. Přírodní oleje a tuky se osvědčily už po dlouhé generace a tělo si s nimi poradit dokáže. Maximálně hrozí při nesprávné kombinaci alergická reakce.

 

3.  Ohleduplnost k životnímu prostředí

Certifikovaná přírodní kosmetika v sobě spojuje mnoho přínosů k udržitelosti: ingredience jsou pěstovány v ekozemědělství, není testována na zvířatech a kolikrát je i balená do ekologicky nezávadných obalů. Některé značky dokonce nabízí to, že jejich už jednou použitý obal můžeš vrátit a oni je znovu naplní.

4.  Méně věcí v koupelně

Přechod na přírodní kosmetiku je v mnoha případech přechodem k minimalizaci používaných produktů. Dejme tomu, že kokosový olej poslouží dobře pro hydrataci pokožky, stejně jako odličovací přípravek. Olivovým mýdlem umyjete pleť, a zároveň poslouží dobře místo gelu na holení  a skvěle se s ním i pere. Chvála univerzalitě.

.

DSC_0182

Text: Zuzana Ryšavá

Foto: Christina Cooper

prev
next