RED CARPET GREEN DRESS NA OSCARECH 2017

Ať už se na galavečeru odehraje cokoliv, ani letos jsme nepřišli o exhibici společenských šatů nejzářivějších holywoodských celebrit. Kdo čte SecondRound už dlouho, zřejmě zaznamenal starší článek věnovaný kampani Red Carpet Green Dress ( a kdo ne, něco málo se o ní dozví zde). Ambasadorkami této krásné iniciativy se pro letošní Oscary staly herečky Emma Roberts a Priyanka Bose.

Tentokrát pojal kolektiv kolem Suzy Amis Cameron kampaň netradičně a róba, v níž se předvedla Emma Roberts, jež se proslavila především seriály American Horror Story a Scream Queens a mimochodem jako neteř slavnější Julie, přišla v šatech z první kolekce Armani Privé z roku 2005. Nešil se na ní pro tuto příležitost tedy nový kus, zato byla použitá róba z několik let staré kolekce, která je dnes nazývána již vintage modelem. Zpráva takto odeslaná do médií je zcela jasná: udržitelně se oblečete nejen do ekolátek – noste i starší kusy a půjčujte si oblečení.

e972aa4295613aa6ed27bec81f3469d65a79356f8553eba707bf565a34d54fb4-683x1024

Druhá ambasadorka, Priyanka Bose, zazářila ve filmu Lion, který byl nominován na hlavní cenu. Na slavnostní večer oblékla šaty šité na zakázku z dílny , se kterou Red Carpet Green Dress spolupracuje už několikátou sezónu. Róba Priyanky Bose z květinové žakárové tkaniny a tónovaného saténu byla zhotovena z 320 cm dlouhého kusu látky, který vznikl zrecyklováním zbytků z poslední kolekce Vivienne Westwood.  Látka byla nastříhána úsporně, aby zůstal jenom minimální odpad. Živůtek byl dozdoben zbytky flitrových filmů a zrecyklovanými krystaly Swarovski.

prev
next