7 DŮVODŮ, PROČ JET DO BRNA NA FASHION EVENT DOTEK

Do Brna se přesouvá v sobotu 25.3.2017 pátý ročník akce zlínských studentů ateliéru designu oděvu. Program je sestaven tak, že příznivce udržitelné módy a upcyklace dokonale nadchne a je pro Second Round partu tak trošku i povinnost. 🙂

  1.  Dotek pořádá kolektiv studentů z UTB Zlín, jsou talentovaní, vedení k udržitelnosti a neskutečně milí. Málokde se sešla crew v takové konstelaci. Poznejte ji!
  2. Celý event se odehraje v prostoru Káznice. V minulosti tu býval sirotčinec i věznice a současně tento brownfield s příběhem propůjčuje Magistrát města Brna pro realizaci zajímavých akcí. Pro vás to bude výborná příležitost prohlédnout si tento unikátní kouzelný prostor bez domlouvání soukromé prohlídky.
  3. Jako zahraniční hvězda eventu přijede světová třída v upcyclingu Janis Kutils. Můžete mu osobně položit otázku na Fashion Talku třeba na jeho stáž u Lanvina a následně večer na Fashion Show shlédnout jeho slavnou absolventskou kolekci z prestižní Central Saint Martins Arts and Design, pro kterou upcykloval staré vojenské stany a padáky.
  4. Na Fashion Talku promluví Peter Šagát, expert na trendsetting, který s klidným svědomím sdělí, že nejlepší styling je žádný styling. Ve svých přednáškách propojuje aktivismus, momentální sociální klima ve světě, technologické novinky, undergroundový streetart i mainstreamovou popkulturu. Je envirooptimistou a přenáší spoustu dobré energie.
  5. Můžete se seznámit s prací Terezy Chmurové, studentky ADO UTB Zlín a nové krve na scéně upcyclingu. A můžete se seznámit i s ní.
  6. Fashion Event Dotek dá prostor k prezentaci projektu Open Kabinet. Tento blog propaguje, že second-handové outfity můžou být krásné, cool a šik zároveň. Už od prvního postu estetikou válcuje většinu blogů na naší i světové scéně.
  7. Třináct zlínských studentů vytvořilo modely pro on-line dražitelnou kolekci, jejíž výtěžek bude odeslán organizaci Mamma HELP, která podporuje ženy s rakovinou prsu. O důvod více podpořit módní akci, když má krásný altruistický přesah.

Sledujte událost na Facebooku a přijďte 🙂

Text: Zuza Ryšavá

prev
next