URBAN RENEWAL X ANCHAL

Populární řetězec Urban Outfitters zařadil do svého sortimentu sekci Urban Renewal, která se zaměřuje na recyklaci a upcyklaci vintage oblečení. Každý kus je pečlivě vybírán v secondhandech v USA nebo na bležších trzích po celém světě. Určitě vás ale překvapí vyšší cena těchto vintage kousků, která má ovšem hlubší záměr a to podporu neziskové organizace Anchal.

Cílem organizace Anchal je pomoci ženám, které žijí v nerovnoprávných podmínkách a využít designového řešení pro tvobu nových pracovních příležitostí, služeb a produktů, které jim pomůžou k jejich posílení.

Organizaci založila skupina studentů Rhose Island School of Design v roce 2009. Jde o ženy z chudých okrajově sociálních skupin, které museli podstoupit nejrůznější podmínky pro podporu jejich rodin. Skrze program tyto ženy začaly nové kariéry v textilním businessu tvorbou šátků, dek a polštářů z recyklovaných materiálů.

Anchal x Urban Renewel kolekce obsahuje trendy bundy, trika, sukně, šaty a kraťasy doplněné prošívanými detaily, které jsou typické pro Anchal. Dostupná je také sekce povlaků na polštáře a dek. Část výtěžku z každého vintage kousku je věnován na podporu této neziskové organizace. Můžete se proto cítit o něco lépe při kupování nové bundy nebo krásných jarních šatů, které prostě musíte mít! A jako bonus si můžete být jisti, že každý kousek je zcela originální!

Více o této organizaci se dočtete zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

photo a oficiální web

prev
next