UPCYCLING WORKSHOP WITH LA FEMME MIMI & HANA FRIŠONOVÁ

Pokud má něco v módě opravdu budoucnost, pak je to právě upcyklace. Na světě už se stihlo vyprodukovat tolik textilního odpadu, že by se s klidem mohl přestat vyrábět a stejně by nikdo nestrádal. Tím, že přetvoříme starý, již vyrobený kousek, nezatěžujeme planetu a dáváme tak druhou šanci věcem, co by jinak mohly skončit na skládce (a to nechceme). Jestli vám chybí k upcyklaci inspirace, je možné se zúčastnit některého z kreativních workshopů. Jedním z nich je pravidelný upcycling workshop konající se v nádherném ateliéru zakladatelky značky La femme MiMi, na Hradčanech. Milovníci slow fashion a architektury si opravdu smlsnou!

Značka La femme MiMi má již téměř desetiletou tradici a zaměřuje se na podtrhování ženské elegance a krásy. Stojí za ní MiMi Nguyen Hoang Lan, módní návrhářka z Vietnamu, která se v roce 1993 přistěhovala do České republiky a od té doby žije a tvoří v Praze. Mimi je úžasná éterická bytost s obrovským talentem nejen na šití, ale i vyšívání, do kterého na svém workshopu zúčastněné zasvětí. A nejen to – k dispozici jsou i už vyrobené nášivky, se kterými se dá vyšperkovat třeba jednoduchá bílá košile a přetvořit ji tak v něco, co nikdo jiný kromě vás na světě nemá.

Na workshopech často spolupracuje i s módní návrhářkou Hanou Frišonsovou. Hana je úžasná a nesmírně nápaditá módní návrhářka, soustředící se ve své tvorbě primárně na kombinaci extravagantních prvků s běžně nositelnými kousky. Její oblíbenou technikou je mimo jiné i háčkování, se kterým na workshopech seznamuje. Tímto způsobem jde vytvořit náramek, náhrdelník nebo třeba originální psaníčko.

Workshopy se konají obvykle jednou za měsíc a jsou pro 4-6 účastníků. Atmosféra v nádherném světlém ateliéru v srdci Prahy je plná inspirace a kreativní volnosti. Můžete popustit uzdu své fantazii a nechat se zcela pohltit vším, co je kolem vás. Ať už to jsou všudypřítomné šicí materiály, knihy o módě, upomínkové předměty, již hotové kousky nebo klasická hudba. Odejdete nejen se skvělým upcyklovaným kouskem oblečení, ale zároveň i s pocitem, že to, co jste dělali, má smysl.

Více informací o obou značkách a dalším workshopu naleznete na jejich facebookových stránkách https://www.facebook.com/hanafrisonsova/?pnref=lhc a https://www.facebook.com/lafemmemimiprague/?fref=ts.

 Text a foto: Tereza Bourová

prev
next