SLOW STYLE – LUCIE KRATOCHVÍLOVÁ
1) Já, Lucie 
Ráda o sobě říkám, že jsem melancholická kavárenská povalečka 🙂 Proto jsem tolik spokojená v Praze, kterou, byť jsem se tady nenarodila, miluju a považuju za svůj domov.
Profesí jsem markeťačka – momentálně se zaměřuji hlavně na content marketing, kterému se věnuji ve velkém českém online mediálním domě.
Volný čas dělím mezi své dvě největší vášně  – módu a cestování.
2) Inspirace
Inspiraci čerpám právě na cestách – miluju hlavně velká města plná odvážných, zajímavých lidí. Dlouhodobou inspirací v modě i životě je mi především Francie. Nesmím zapomenout na staré filmy, hudbu. A pak samozřejmě ženy. Silné, sebevědomé. Výrazné osobnosti, které se nebojí, nebo v minulosti nebály vystoupit z davu.

3) Styl
Definovat můj styl je pro mě stejně těžké, jako popsat vlastní povahu. Jsem blíženec a mám pocit, že celý můj život, včetně oblékání, je plný kontrastů. Občas chci být klasická, minimalistická, nadčasová, jindy se snažím zkombinovat všechny poslední trendy. Je pravda, že poslední dobou tíhnu spíš k maximalismu a snažím se eklekticky kombinovat různé vzory, sportovní a elegantní prvky, vintage a nové kousky. Ostatně, alespoň jeden vintage kousek je součástí mého outfitu vždycky.
4) Udržitelnost 
O kousky z druhé ruky, oblečení, za kterým je nějaký příběh, jsem se zajímala odjakživa, teprve před několika lety se ale ke mně dostalo víc informací o podstatě udržitelného životního stylu a začala jsem o něm uvažovat komplexně. Podle mě je třeba si uvědomit, že udržitelný styl se nerovná nakupování v sekáčích, je to o celkovém přístupu k životu a k planetě. A musím říct, že mám v této oblasti stále velké rezervy. Třeba pořád nakupuji oblečení i u high street značek. Ke každému nákupu ale přistupuju s velkým rozmyslem; neexistuje, že bych si něco koupila a po čase to vyhodila. Zároveň se snažím kupovat dobře zpracované kousky z kvalitních materiálů a utěšuji se tím, že tak svou poptávkou podporuju jejích výrobu na úkor těch extrémně levných a nekvalitních. Většinu kousků mám ve svém šatníku roky, ty, které mi už nesedí, pak pošlu dál. A čím dál víc obracím svou pozornost k českým návrhářům – vlastním od nich už několik kousků a i tuhle sbírku hodlám rozšiřovat 🙂
5) Sekáče 
Oblečení ze sekáčů, vintage obchůdků, blešáků nebo obecně z druhé ruky zabírá podstatnou část mého šatníku. Na těchto kouscích miluju jejich originalitu, příběh i to, jak s roky neztrácí krásu. Není nic krásnějšího než partina nebo správně ošoupaná džínovina! Z každé své cesty si snažím přivést nějaký ten vintage kousek jako suvenýr. Nedám dopustit na své vintage levisky z pražského sekáče (kterých se přes nespočet děr nehodlám vzdát), na tričko kapely Aerosmith z Barcelony, na džínovou bundu z Berlína nebo na můj poslední super úlovek – barevnou mikinu s Mickey Mousem z New Yorku.
Ta radost, když objevím kousek, o jakém delší dobu sním, za pár korun v sekáči, je tisíckrát větší, než když si bez té práce s hledáním odnáším nový a super drahý kousek z nějaké aktuální kolekce. Mimochodem, nejlepší sekáče jsou stejně v malých městech – v mém rodném Novém Jičíně jsem už sehnala luxusní kašmírový kabát za dvě stovky nebo vlněné sako za padesát korun. To jsou teprve radosti!
Blog: https://www.luciekratochvilova.cz/
Instagram: https://www.instagram.com/luciekratochvilova_cz/
Foto: Lucie Kratochvílová
prev
next