SLOW STYLE – KUBA FERANEC

1) Já, Kuba

Tož su Kuba Feranec a pocházím z Valašska. V Praze žiju pátým rokem a chtěl jsem tu být od malička. Mam 195 cm a velikost nohy 47, což je problematické pro kupování bot. Jsem rád pořád venku a dělám vše, co se týká módy. Jsem hetero a nezadaný.

2) Inspirace

Když fotím street style a stále se dívám kolem sebe, tak mě inspirují lidé kolem mě. Létám fotit také do zahraničí, ve Florencii je skvělá formální móda a v Londýně zase extravagantnější. Některé nápady pro styling nebo koupě oblečení čerpám např. z Highsnobiety a dalších webů nebo Instagramu.

3) Styl

Mám asi svůj styl nebo spíš mnoho stylů. Podle toho kam jdu a jak se cítím. Jednou se obleču do obleku a podruhé do roztrhaných kalhot. Cítím se líp když vynikám.

4) Udržitelnost

Nenakupuji už ve fast fashion kvůli kvalitě a kopírování značek. Snažím se nakupovat lokální módu, která je kvalitně zpracovaná a hlavně nadčasová. S těžkým srdcem vyhazuji věci a hodila by se mi buď pořádná skříň nebo nejlépe prostorná šatna. Lidem v okolí ukazuji českou módu a doporučuji pro nákup české designéry.

5) Kniha „Because of Fashion“

Nikdy jsem neměl v plánu napsat knihu, protože si myslím, že neumím psát. Přišlo to samo z toho, co dělám. Kdysi jsem si koupil malý bloček a nevěděl jsem co s ním. Tak mě napadlo chtít od přátel, kteří se zabývají módou, aby mi napsali větu, která se týká právě módy a tak to vše spontánně začalo. První větu napsala Iva Burkertová a v knize jich je nakonec 280.

Because of Fashion: https://www.facebook.com/bofsh/
Foto: Kuba Feranec
prev
next