SLOW STYLE – VERONIKA SVÁDOVÁ
  1. Já, Veronika 

Chaotický perfekcionista. U některých věcí vyžaduji naprostou preciznost, jiné jsou mi zcela jedno a nechávám jen tak plynout. Stylově minimalista s občasným úletem do všech možných směrů. Právě z toho důvodu mě baví móda, která tyto experimenty či vyjádření momentální nálady nebo osobnosti umožňuje.

 

  1. Inspirace

Nejsem sledovač módních blogů ani instagramových profilů. Ráda tím vyplním čas při volné příležitosti, ale přehled zrovna nemám. Pro inspiraci si nejraději prolistuji zahraniční módní časopisy, co se týká mého vlastního stylu, v zásadě už neexperimentuji a držím se toho, v čem se cítím dobře. Baví mě pozorovat lidi na ulici, u nás to sice taková potěcha pro oči není, ale lepší se to.

 

  1. Styl

Jednoznačně dbám na kvalitní materiály a je opravdu obrovský rozdíl mít na sobě kašmír nebo levný polyester. Kůže reaguje úplně jinak, přírodní materiály zahřejí a při správné péči vydrží mnohonásobně déle. Držím se základních barev, které se mezi sebou dají snadno kombinovat. V podstatě nosím v menších odchylkách neustále to samé dokola. Jako naprostý základ považuji dobře padnoucí džíny, černý blazer a basic bavlněné triko, žádná velká inovace. No a moje slabost? Už bych nemohla vyjít bez značkové kabelky. Pokud nekupujete slepě nové kolekce za nesmyslné ceny, ale s rozmyslem nějakou třeba z druhé ruky, můžete ji nosit léta, pak ji ještě zhodnodit a koupit si zas novou.

 

 

  1. Udržitelnost

Nakupovat z druhé ruky mě bavilo vždy, ale příležitostí u nás objevit kvalitní a značkové věci v second handech nikdy mnoho nebylo. Až když jsem se tomu začala věnovat sama, přestala jsem naprosto nakupovat v řetězcích a nyní se snažím podporovat buď mladé návrháře a lokální značky anebo nakupovat v second handech. Naštěstí už moc nemusím, jelikož toho mám sama dost u sebe v obchodě. Obecně mi vadí ta zbytečná světová nadprodukce velkých módních značek, nesmyslně rychle měnící se trendy a tlak luxusních značek na zvyšování cen. Do hlubšího rozboru se pouštět nebudu, to by bylo dlouhé.

Co se týče oblastí mimo módu, snažím se přemýšlet i nad eko a etickou stránkou všeho co potřebuji a spotřebuji. Kosmetiku i čistící prostředky používám vesměs přírodní, ta aktuální sustainable vlna mě hodně baví a nabídka produktů se díky tomu zvyšuje. Určitě mám mezery, ale každá snaha se doufám počítá.

 

  1. Slow Bazar

 

Důkaz toho, že sny se plní, má význam za nimi jít a hlavně se nebát a věřit svým schopnostem. Slow jako takový bude mít v lednu druhé narozeniny a od té doby už jsem spolu s ním snad ušla kus cesty. Jsem ráda za příležitosti potkat se s báječnými ženami, kterým nevadí koupit si oblečení v „bazaru“ a když se snažím vybrat věci poctivě, dát jim správnou alternativu k nakupování. Ten pocit, že se nemusí stydět za věci ze sekáče a mohou si vybrat vysněný luxusní kousek, na který by při koupi v původním obchodě neměly.

Foto a text: Veronika Svádová

Instagram: http://instagram.com/veronikasvadova

Slow Bazar: http://instagram.com/slowbazaar

 

prev
next