INSTAGRAMOVÁ INSPIRACE ZE ZAHRANIČÍ

Na SecondRound sdílíme rozhovory a články o převážně lokálních tvůrcích a osobnostech zabývajících se tématem udržitelnosti a často nás inspirují i během svých workshopů a akcí, na kterých vystupují. Rozhodně ale není na škodu čerpat inspiraci i z ciziny. V tomto článku bychom vám chtěly představit několik zahraničních instagramových účtů, které nás zaujaly svým obsahem a které stojí za to sledovat!

  1. Lauren Singer  @trashisfortossers  @packagefreeshop @thesimplyco

Možná jste už o Lauren slyšeli. Je to ta slečna, co dokáže už několik let svůj veškerý odpad vměstnat do jedné zavařovací sklenice. Obrovská inspirace a jedna z prvních veřejně známých průkopnic zero waste lifestylu na svém profilu pod názvem „Trash Is For Tossers“ přidává momenty ze svého každodenního života, jako  např. bezodpadová jídla nebo skvělé úlovky ze sekáčů a spoustu zajímavých faktů o (ne)udržitelném životním stylu. Lauren se svou vášeň navíc rozhodla posunout dál – otevřela si v Brooklynu obchod s produkty bez obalu s názvem “Package Free Shop” a zároveň má vlastní značku udržitelného pracího prostředku “Simply & Co”. Doporučujeme sledovat všechny tři profily!

 

  1.  Zero Waste Path @zerowastepath

Bianca je sympatická slečna, původem Italka, nyní žijící v UK, a stejně jako Lauren praktikující život bez odpadu. Do svých instastories často přidává tipy na to, jak se vyvarovat zbytečné tvorbě odpadu; na produkty, které používá a evropské značky, se kterými je spokojená. Více do detailu se rozepisuje taky na svém webu.

 

  1. Conscious Life & Style @consciousstyle

Skvělý a #aestheticallypleasing účet, který sdílí etické a eco-friendly oděvní značky z celého světa. Na své platformě mají navíc super Ethical Brands Guide, kde jsou značky rozděleny do přehledných kategorií a čtenáři tak mají možnost pohodlně vybírat i podle produktů, které zrovna hledají.

 

  1. Style Me Sustainable  @stylemesustainable

Za projektem „Style Me Sustainable“ stojí americká blogerka Jessika, která se může dokonce pyšnit i titulem „certified sustainable living coach“! Zabývá se hlavně etickou módou a tím, jak si zachovat svůj styl a přitom neškodit naší planetě. V jejím feedu najdete jak outfitovou inspiraci z kousků od udržitelných a etických značek, tak třeba tipy na skvělou bio kosmetiku + má i krásný web plný článků s eco-friendly alternativami všeho, co by vás jen mohlo napadnout.

 

  1. A Pair and a Spare @apairandaspare

Pokud rádi cokoliv tvoříte a baví vás téma upcyklace, Geneva a její projekt A Pair and a Spare vám poskytne opravdu velkou dávkou inspirace. Své nápady totiž se světem sdílí už několik let a scrollovat na jejím webu nebo instagramovém profilu budete pěkně dlouho! Najdete tam nápady na šití a přešívání oblečení, vyrábění doplňků i návody na tvorbu věcí do domácnosti, které jsou jednoduše popsané. Na instastories často sdílí second handy, obchody s látkami a stará vetešnictví, na která v Hong Kongu, kde žije, narazí.

 

Autor: Tereza Bourová

Úvodní foto: http://trashisfortossers.com

prev
next