RE…START

Není Vám lhostejná pomoc druhým a neholdujete oblečení z velkých módních řetězců? Tak právě Vás jistě nadchne brněnský Restart. 

Příběh tohoto obchodu se začal psát v září roku 2015. Tehdy poprvé dostala hrstka mladých lidí šanci začít jinak a lépe. Začít pracovat na tréninkovém pracovním místě v brněnském Restartu. Tahle zajímavá práce jim mnohdy pomohla z bezvýchodné životní situace a pomohla jim dát životu nový směr. V tuto chvíli prošlo tréninkovým místem již 17 mladých lidí, kteří na různých pracovních pozicích strávili až půl roku. Koordinátorkou tohoto sociálního podniku Restart je v současnosti Pavla Bednáriková.

V obchodě je k dostání mimo jiné i módní značka Gypsy MaMa, za jejímž vznikem stojí nezisková organizace Tripitaka. Gypsy Mama je módní značka kombinující prvky tradičních romských oděvů se současnými módními trendy vznikla v rámci občanského sdružení Tripitaka a jejím cílem je přispět k toleranci,  vzájemnému porozumění a obohacení ve společnosti. Gypsy MaMa chce kreativním způsobem odstraňovat předsudky vůči romskému etniku, zapojit Romy více do společnosti a využít jejich potenciál. A i k tomu je využíván Restart, kde můžete oblečení této značky zakoupit.

Kromě módy najdete v tomto brněnském obchodě také doplňky a dárky několika desítek malých českých tvůrců. Jedná se o butik s lokálními, kvalitními a originálními značkami. Všechny je spojuje jediné a to, že jsou to značky nezávislé. Jejich tvorba má myšlenku a příběh, zboží vzniká v malých sériích a často je ručně vyráběno samotnými autory.

Autor: Klára Dvořáková

 

prev
next