ZELENÁ LABORATOŘ

Pokud vás baví všechno, co je green, eko, bio a k tomu všemu máte rádi rostliny samy
o sobě, nemůžete se neseznámit s tímhle super projektem. Haenke je taková „zelená laboratoř“, kde si, pod vedením skvělých odborníků, můžete vyrobit blahodárné produkty, za které vám vaše tělo jednoznačně poděkuje! Můžete si zde též zakoupit doplněk do bytu v podobě vzrostlých rostlin – pokojovek i léčivek. A za to vám poděkují i vaše oči, až se tou krásou budou kochat. A jestli vás konkrétně toto těší – upírat svůj pohled do zeleně, běžte se tam zkrátka jen podívat – je to oáza pro oči i duši. A pokud jste tzv. „plantaddict“, určitě mrkněte na jejich
web – zrovna hledají posily.

Jedním ze záměrů projektu Haenke je přibližovat lidem využití léčivých rostlin v běžném životě. Prostřednictvím kurzů fytoterapie aka PHYTOLAB tak umožňují zájemcům vyrobit si vlastní produkty. Při vytváření nejrůznějších balzámů, krémů a podobných hýčkajících produktů určených pro pleť a tělo pracují se 100% esenciálními oleji, které pocházejí z přírodního ekologického zemědělství ve Francii. To i proto, že je to fytoterapeutická velmoc a jsou ohledně zpracování těchto surovin hodně daleko. Dalšími ingrediencimi, které se zde při výrobě používají, jsou např. bambucké máslo bez parafínů a bio sójový vosk (takže neškodí včeličkám). A to je fér!

Fytoterapie je disciplína, jež v sobě snoubí výsledky vědeckých výzkumů i prvky tradiční medicíny. Během kurzu PHYTOLABu se v teoretické části seznámíte se samotnými vlastnostmi léčivých rostlin a dozvíte se, jak vám mohou pomoci a jaké je jejich obvyklé využití. Rovněž  zjistíte, jaká rizika naopak plynou z jejich nesprávného užívání.

V praktické části se naučíte, jak správně postupovat při výrobě, užívání a skladování produktů na přírodní bázi – a jeden takový si na místě rovnou vyrobíte.

Kromě PHYTOLABu v Haenke od ledna fungují pravidelné late-night shopping večery, které se konají každý první pátek v měsíci. Během těchto večerů si můžete udělat radost a pořídit si domů třeba nějakou krásnou léčivku. Rozhodně z návštěvy Haenke neodejdete s prázdnou. Pokud totiž nebudete odcházet s nějakou tou rostlinkou, odejdete přinejmenším okouzleni tou zelenou smrští. A navíc! Kromě živých rostlin zde dostanete i výrobky českých designerů nebo související literaturu pro všechny ty, které zelený trend chytl natolik, že rostliny ve svém bytě už přestávají počítat.

 

Autor: Petra Wiesnerová

Foto: Haenke –  s laskavým svolením

prev
next