SKŘÍNĚ: VERONIKA MATĚJKOVÁ

Marketing Executive v SizeID

60 ks v šatníku

O ŽIVOTĚ

Svůj život momentálně balancuju mezi svým klukem, rodinou a prací. Po večerech se věnuju projektu Tvorbou, který vznikl docela nevinně – nutkavou potřebou vyhnout se nákupu rychlé módy a sáhnout si na něco, co do té doby bylo pouhou myšlenkou v hlavě. Je to, řekněme, značka, která vdechuje starším kouskům nový život, upcykluje je, a vytváří oblečení nové ze zbytkového materiálu. S holkama z KOSHIless, které při své práci pracují s podobnými materiály, připravujeme pod stejným názvem, tedy Tvorbou, upcyklační platformu s internetovým obchůdkem, který už je momentálně plně funkční. A protože misky na vahách jsou dvě a já ten svůj „on-line“ svět potřebuju vyvážit, kromě sportu se věnuju třeba dálkovému studiu na Střední průmyslové škole oděvní a učím se šít. Zrovna nedávno jsme měli vysvědčení 🙂

O ŠATNÍKU

Zhruba před dvěma lety jsem se začala zajímat o minimalismus. Ten se u mne projevil nejprve v šatníku a promítnul se i v domácnosti a v životním stylu vůbec. Každý si v minimalismu může najít to své, ale vždycky jde o životní hodnoty… Můj šatník je, myslím, velice jednoduchý. Sestává z esenciálních kousků, které se dají snadno kombinovat, přesto ale vím, že ačkoliv mám  k tzv. „capsule wardrobe“ docela blízko, mám ještě co vylepšovat. Pokud jsem si v poslední době něco koupila, je to buď velmi kvalitní kousek, který vydrží věčnost, anebo secondhandový úlovek. Ráda podporuju lokální tvůrce a na pár ramíncích najdete taky rodinné skvosty ze 70. nebo 80. let.

O VYUŽITELNOSTI

Jak už jsem říkala, svůj šatník musím ještě dotáhnout k vlastní spokojenosti, nicméně si myslím, že je efektivní. Lehce dokážu zkombinovat těch několik kousků na nejrůznější příležitosti, aniž bych se dostávala do stavů „já prostě nemám co na sebe!“. 

O VYHAZOVÁNÍ

Abych svůj šatník dostala do současné podoby, prošlo moje oblečení několika zásadními čistkami. Mnou nechtěné kousky si rozebrala rodina a kamarádky, některé z nich jsem věnovala charitě nebo je odnesla do textilní popelnice, ty zbývající a ve velmi dobrém stavu se točí na Vinted nebo Letgo. Teď už nemám důvod zbavovat se oblečení, dostávám se do fáze, že mám ve skříni (a v životě) to, co skutečně potřebuju.

 

Autor: Andrea Šlechtová

Foto: Ta Greta s.r.o. (Greta Blumajerová)

prev
next