SLOW STYLE – INKPOTSTORIES
1.      Já, Karolína

Jmenuji se Karo. Jsem holka z Moravy, co ráda běhá po louce ranní rosou, ale pak si hezky sedne do kavárny k dobré kávě a zaposlouchá se do ruchu velkoměsta. Bydlím, studuji a bloguji z Prahy.

2.      Inspirace

Inspirují mě lidé kolem – ulice je mé přehlídkové molo. Mám ráda starožitnosti, často chodím jen tak nakouknout do antikvariátu a antiků – hlavně na obrazy a nábytek. V módě upírám zrak ke stylu a šarmu Francouzek a hvězdám stříbrného plátna (Katherine Hepburn, Grace Kelly, Francoise Hardy a Jane Birkin).

3.      Styl

Můj styl oblékání se za poslední rok o dost zjednodušil. Loni touhle dobou byste mě potkali v bohaté padesátkové sukni a halence s límečkem. Nyní mám ráda džíny a oversize košile, kterým patří v mém šatníku prvenství (trička vlastním asi tři). Zhruba 90 % mé skříně tvoří úlovky ze sekáče, hlavně pak vlněné svetry. Největší radost teď mám z úplně nové kožené bundy ještě s visačkou za stovku ze secondhandu Genesis.

4.    Udržitelnost 

Velký vliv na mě měla rodina – u nás se nikdy nic nenakupovalo zbytečně, jen tak nevyhazovalo, všechno muselo být co nejkvalitnější. O udržitelnost jsem se začala zajímat na gymplu (třídní mi dokonce řekla, že jednou budu zachraňovat slony v Africe :D). Největší zlom ale nastal po zhlédnutí norské série Sweatshop – Deadly Fashion, která vypovídá o podmínkách švadlen oděvních firem v Kambodži. Od té chvíle jsem si začala hledat další informace a měnit svůj přístup k oblékání. V neposlední řadě pak vliv Kamily Boudové, jejího blogu Moyomi a akce Sustainable Fashion Days (dnes SLOU Fashion Days). Řídím se mottem: Katalyzátorem změny, kterou chceš vidět u ostatních, jsi ty sama. Nemyslím si, že svým jednáním otočím svět o 180 stupňů, ale přijde mi důležité lidi kolem informovat o tom, co stojí za tričkem za sto padesát korun. Těší mě, že zájem o toto téma v mém okolí roste.

5.      Capsule Wardrobe

Už od mala se mi líbil styl Francouzek, které chodí velice jednoduše, ale šik a nadčasově oblékané. K samotnému principu Capsule Wardrobe jsem se ovšem dostala až letos na podzim díky dánské vloggerce z kanálu Use Less.  Jedná se o systém šatní skříně obsahující asi 30 kousků oděvů a bot. Tyto jsou základní kousky šatníku, které se mezi sebou dobře kombinují, jsou z kvalitních materiálů a střihově nadčasové (např. bílé tričko, trenčkot, černé šaty). Podle Capsule Wardobe se nyní řídím něco přes půl roku a jsem víc než spokojená – nemusím ráno vymýšlet, co si vezmu na sebe, mám ve skříni pořádek a nosím jen to, v čem se cítím dobře. Na mém blogu inkpotSTORIES pak píšu o tipech, jak si takový šatník založit a starat se o něj. Čtenáři tam též najdou odkazy na nejen české obchody s férovou a udržitelnou módou, kde si jednotlivé kousky mohou pořídit.

Foto a text: Inkpotstories

Instagram: https://www.instagram.com/inkpotstories/

Blog: https://inkpotstories.com/

prev
next