TIPY NA DEN MATEK

Víte, co se bude slavit druhou květnovou neděli?

Blíží se Den Matek, svátek, který oslavuje všechny ženy – matky. Letos je ustanoven na neděli 13. května. Nezapomeňte proto na svoje maminky. Vzpomeňte si i na své sestry, kamarádky či kolegyně, které jsou matky. Dejte jim najevo, že dělají “dobrou práci”, že si jich vážíte, možná je obdivujete. Potěšte je v tento den. A zkuste to tentokrát trochu jinak. Pár tipů pro inspiraci naleznete na následujících řádcích.

Vzkaz na hrudi

Jednoznačný tip na dárek pro maminku, která má smysl pro humor, je některé z triček od české značky Little Rock Star, kterou možná budete spíše znát ve spojitosti s dětským oblečením. I já jsem značku dlouhou dobu vnímala jako vtipná trička pro malé rošťáky. Jednoho dne jsem se ale vydala podívat do jejich kamenné prodejny na Francouzské ulici, kde jsem rovnou narazila na jednu z majitelek. Dozvěděla jsem se tak, že veškeré oblečení vzniká v České republice a také, že spolupracují s chráněnými dílnami – palec nahoru! A také jsem se náramně pobavila. Do značné míry proto, že jsem matka, tudíž jejich cílová skupina víc, než se může zdát. Co jsem do oné chvíle netušila bylo, že mají trika nejen pro prcky, ale také pro matky. A když jsem zahlédla triko s nápisem “NE”, měla jsem zcela dokonalou představu o tom, co tím chtěl autor říci – “no prostě ne”. Ne, to slovo, kterému děti tak často špatně rozumí napříč věkovými kategoriemi. Hlavou mi proběhlo tisíc situací, kdy jediné, co mi po vyčerpávající diskuzi  s mou drobotinou běželo hlavou, bylo “ne a tečka”… Do mého vlastního dětství, potažmo puberty, mě pak vrátilo tričko s nápisem “PROTOŽE BAGR”. Odpověď pro situace, kdy nechcete odpovídat – z jakéhokoliv důvodu. Taková odpověď není nikterak hluboká ani intelektuální, ale někdy zkrátka nelze odpovědět na každé Proč?. Dost vtipné mi též přišlo tričko, na kterém je fontem odpovídající logotypu skupiny Metallica napsáno Maminka. A proč? Protože stejně jako hudba této skupiny, i práce matky je někdy “pěknej nářez”. A pak např. Dnes žádné jobovky, Mám osobní volno a další podobné vzkazy najdete v nabídce této prodejny či e-shopu.

Trika s nápisy dnes potkáte na každém rohu. Tyhle jsou ale vážně trefně vtipné, jsou v češtině a hovoří řečí nás, rodičů 🙂

Kytky od potoka

Květiny potěší každou ženu k jakékoliv příležitosti. Den Matek je pro darování květiny jako stvořený. Dejte najevo své mamince, že si jí vážíte, obdivujete ji anebo jí jen chcete udělat radost tím, že si vzpomenete, že právě v tento den se oslavují všechny ty statečné a nekonečně milující osoby. Matky. Krásnou kytici z lokálně vypěstovaných rostlin vám uváží například Kytky od potoka.

Sladké pokušení

Matky mají rády čokoládu. Protože jak je známo, čokoláda blahodárně působí na nervovou soustavu. A taky je prostě dobrá. A taky protože se matky občas nestíhají ani najíst a kousek čokolády pak může být jejich jediný zdroj energie. Ano, je to tak, ona ta mateřská dovolená není dovolená v pravém slova smyslu. Ale je to všechno krásná ne-dovolená. A s čokoládou ještě hezčí. (Smích aneb matky mi rozumějí). Tak pokud se rozhodnete třeba své kamarádce mamince, darovat něco pro oslazení života, zajděte například do Bezobalu. Nejen, že zde dostanete skvělé suroviny v prvotřídní kvalitě, ale dostanete je bez (zbytečného) obalu. A nejen tu čokoládu, ale také nejrůznější druhy ořechů, semínek, sušeného ovoce, ale také vločky, luštěniny, zrna a další suroviny.

Autor: Petra Wiesnerová

Foto: Petra Wiesnerová, Kytky od potoka

prev
next