FALEŠNÁ PAŘÍŽANKA

Kniha o tom, jak mladá holka z maloměsta za Prahou chce změnit svět. Chtěla být slavnou módní návrhářkou, pracovat pro největší módní domy v Paříži. Chtěla být slavná. Chtěla něco dokázat. Chtěla to někam dotáhout. Dotáhla to fakt daleko, i když to není přesně tam, kam původně chtěla. A i přesto nebo možná právě proto, je to mnohem dál!

Teď je autorka Kamila Boudová slavná a dokázala to tím, že šíří myšlenku udržitelné módy a to nejen svým vlastním příkladným životním stylem. Také nekonečnými rozpravami na toto téma mezi svými blízkými i nově získanými známými, ale také mezi úplně cizími lidmi, kterým o tomto tématu přednáší na workshopech v Čechách a na univerzitě v Paříži. To není málo! “Učím je, že blahobyt přichází s pocitem štěstí a ten je zase spojený s fyzickým zdravím a s vnitřním klidem. Fyzické zdraví i klidná mysl závisejí na zdraví i životního i společenského prostředí. život je prostě společný jev, a pokud v něm chceme udržet blaho pro sebe, musíme se zajímat pro blaho pro každého.”

Její přerod v módní revolucionářku byl postupný. A nebyla to cesta snadná. Byla o to těžší, jelikož zásadní přerod probíhal při jejích pobytech v Paříži, kde je slovo udržitelnost mainstreamovou masou vnímáno trochu jako něco sprostého. Procházela si fázemi, kdy byla na vrcholu blaha a pak zase úplně dole. Své profesní a životní zkušenosti sbírala na studijních či pracovních pobytech v Londýně, Paříži, Šanghaji, ale také v Německu a Tanzánii.

V knize popisuje vzestupy a pády na cestě za svým vlastním způsobem života. Způsobem, ve kterém bude prostor dělat to, co člověku dává skutečný smysl. Dělat věci, které přínášejí hodnoty i jiným lidem. Moci si dovolit se ze dne na den rozhodnout nedělat nic. Jít vlastní cestou a vymanit se konvencím. Nejen v životě společenském a profesním ale i v přístupu k oblečení a dalším hmotným věcem. Píše o tom, jak zvládnout proces čistky šatníku. Jakými fázemi si při takovém rozhodnutí prošla a radí, jak takový detox ustát.

Chtěla se stát pravou Pařížankou, tou co je štíhlá, elegantní a vždy stylová. Mít status. Jenže opravdová Pařížanka se neusmívá, nemluví na cizí lidi na ulici ani v metru. Za to chodí hodně do kina a pokaždé za sebe platí svou část (i romantické) večeře. A hlavně za svůj správně pařížský styl utrácí majlant a udržitelnost je jí celkem ukradená. A tak se Kamila stala Pařížankou falešnou. Oblečení, které často dědí anebo získává jiným šetrným způsobem, si opravuje a hýčká. Taky chodí bosa, pracuje podle sebe a je šťastná! Je módní revolucionářka.

Autor: Petra Wiesnerová

Foto: Petra Wiesnerová

prev
next