SKŘÍNĚ: LUCIE VAN KOTEN

PR manažerka a blogerka (www.ZivotPodleLucie.com)

201 ks v šatníku

O ŽIVOTĚ

Když se mě zeptáte, co dělám, odpovím, že se starám o propagaci značek s přírodní a bio kosmetikou. Tohle téma žiju. Snažím se, aby lidé věděli, že nákupem každé lahvičky ovlivňují nejen své zdraví, ale také (a především) životní prostředí. Až 60 % všech ingrediencí z kosmetiky se může vstřebat přes kůži, nemluvě o tom, co všechno pouštíme jedním sprchováním do odpadu. 

A tak prakticky vše, co dělám, se točí kolem zdravé kosmetiky. Snad kromě mé knížky Život podle Lucie, která má vyjít v srpnu.

O ŠATNÍKU

Nedávno mě oblékali na focení, kde stylistka vybrala nejnovější trendy nadcházející sezóny a smála se, že ve všem vypadám jak za První republiky. Čistě ženské střihy mi jednoduše sedí nejvíc. Nenosím příliš kalhoty a džíny opravdu nemám ráda. Zato byste u mě ve skříni našli spoustu šatů a sukní, které nosím celoročně. 

Můj šatník není malý, už proto, že je mi neustále zima, a tak kde běžnému smrtelníkovi stačí jeden svetr, já potřebuju čtyři, ale nad každým nákupem přemýšlím. Občas nakupuji v obchodech s udržitelnou módou, někdy si dopřeju něco od švadleny a jindy mám radost, když ukořistím něco v second-handu.

O VYUŽITELNOSTI

Ještě nedávno bych řekla, že efektivně využívám většinu oblečení, co v šatníku mám. Od té doby, co se více zajímám o materiály, jsem toho však hodně vyházela a začínám mít v šatníku paradoxně díry. Chybí mi například výrazná barevná psaníčka, ale i základní kousky. Zatím nic nedokupuju, říkám si, že buď si mě to najde samo nebo to potřebovat nebudu…

O VYHAZOVÁNÍ

Vždy po zimě a po létě dělám velký úklid šatníku a odnáším dlouho nenošené věci nejčastěji do azylových domů. Ale přesto jsou kousky, kterých se prostě nedokážu vzdát. Je to občas velice nostalgické probírat se oblečením. Primárně se ale snažím všechno unosit! 

Autor konceptu: Andrea Šlechtová

Foto: Ta Greta s.r.o. (Greta Blumajerová)

                                                                                                                                  

 

prev
next