NA VLASTNÍ PLEŤ: PŘÍRODNÍ KRÉMY ECO COSMETICS

Již nějakou dobu zkouším různé denní i noční krémy a hledám takový, který mé smíšené pleti opravdu sedne. Dobře jsem si rozuměla s krémy od Mixy, Garnieru i Eucerinu, ale proč používat krémy zvučných značek, když můžu sáhnout po čistě přírodní kosmetice za obdobnou (a ve srovnání s Eucerinem i nižší) cenu? Proto jsem se rozhodla vyzkoušet pleťové krémy od německé eko-značky Eco Cosmetics a o své dojmy se s vámi podělit.

Pár zásadních důvodů, které i mě vedly ke koupi přírodních krémů, najdete mimo jiné v jednom z předchozích článků na našem webu.

O značce Eco Cosmetics

Vůbec prvním přírodním produktem značky Eco Cosmetics se již před více než 25 lety staly esenciální oleje. Teprve až v roce 2004 představil zakladatel Dieter Sorge první přírodní kosmetickou řadu a od té doby se sortiment této německé značky výrazně rozšířil. Nyní kromě olejů a pleťových krémů produkují také přípravky na vlasy, tělo, zubní pasty a ústní vody, opalovací krémy, dětskou kosmetiku i péči o tetovanou pokožku, kterou jsem ale v žádném českém e-shopu neobjevila.

Co mě přimělo k nákupu kosmetiky od Eco Cosmetics?

 • Je 100% přírodní, neobsahuje žádné syntetické přísady, jako jsou umělé konzervanty nebo barviva.
 • Obsah rostlinných BIO složek se pohybuje mezi 95 – 99 %.
 • Splňuje certifikaci EcoCert, která dohlíží na kvalitu surovin a jejich čistotu i původ.
 • Již od roku 2013 neobsahuje žádný palmový olej.
 • Téměř všechny přípravky mají certifikát Vegan (ten nesplňuje pouze balzám na rty s obsahem včelího vosku).
 • Netestuje se na zvířatech a neobsahuje žádné živočišné suroviny.
 • Její produkce probíhá CO2 neutrálně. V praxi to znamená, že veškeré emise oxidu uhličitého, které vznikají při výrobě, spotřebují nově vysázené stromy.
 • Používá suroviny pocházející z ekologického (biodynamického) zemědělství (certifikát Demeter).

Není nad vlastní zkušenost

Pleťové krémy Eco Cosmetics může používat prakticky každý. Nezáleží na tom, zda vám je 20 nebo 50 let ani jestli jste žena nebo muž. Hodí se totiž pro všechny typy pleti. Záleží tedy čistě na vašem obličeji, jestli mu budou krémy vyhovovat. Já osobně, jak jsem již v úvodu zmínila, mám pleť smíšenou – sem tam je mastnější a jinde zase sušší. Řekla bych, že je lehce náchylnější k nedokonalostem, které si ale většinou způsobím svýma nenechavýma rukama sama. A jelikož jsem chtěla začít testovat s tzv. čistým štítem, objednala jsem se před prvním použitím krému na kosmetiku.

První poznatky

ECO COSMETICS DENNÍ KRÉM BIO (50 ml)

S granátovým jablkem a papájou 

 • Velmi jemná textura, čistě bílá barva a neutrální vůně. Není tedy pravda, že by byl zcela nearomatický. Připomněl mi vůni opalovacího krému od Garnier.
 • Je lehoučký. Krásně se roztírá. Není hutný ani těžký.
 • Po cca 2 minutách cítím, že se mi obličej lehce napíná. Mám na pokožce jemný film. Ten ale přestanu vnímat hned, jakmile na pleť nanesu make-up.
 • Podíl BIO surovin z rostlinných složek je krásných 99,7 %.

 

ECO COSMETICS NOČNÍ KRÉM BIO (50 ml)

S granátovým jablkem a ženšenem  

 • Noční krém je na pohled stejný jako denní, je pouze hutnější. Proto je pro velmi suchou pleť doporučován i na den.
 • O něco hůře se roztírá, ale v zimě bude určitě příjemnější než nyní v teplejším počasí.
 • Jeho vůně je o něco silnější a těžší, ale nemůžu říct, že by byla přehnaně výrazná. Na první dojem mi jen není tak příjemná jako u denního krému.
 • Pár minut po nanesení krému na obličej – po „zaschnutí“ – opět cítím lehké napnutí pokožky, jako kdybych na obličeji měla jemný celistvý film.
 • Podíl BIO surovin z rostlinných složek je 96,2 %

 

Ráno po prvních 24 hodinách s těmito krémy jsem měla mastnější tzv. T-zónu, především nos, ale to se po omytí obličeje spravilo. Po dalších dvou dnech používání mám pocit lehce mastnější pleti, což ale mohlo způsobit i to, že byla poměrně teplá noc. Opravdu těžko soudit.

Samozřejmě záleží také na tom, jakou dekorativní kosmetiku použijete po nanesení krémů. V této oblasti se, přiznávám, mám jisté nedostatky. Používám sice pudr a korektor od přírodní značky Alverde (z DM drogerie), u make-upu ale nejčastěji sahám po značkách Maybelline nebo Rimmel, takže mám stále co zlepšovat.

Po 2 týdnech používání

Nejspíš byste teď očekávali foto před a po. V tom vás ale zklamu. Rozdíl není po dvoutýdenním používání krémů na první pohled patrný a ani to nebyl záměr. Navíc mám nyní díky ženským hormonálním výkyvům ještě o něco horší pleť než na začátku testování. Výsledek by byl proto zkreslený. Jaký měl tedy tento test účel? Šlo mi předně o sjednocení pleti, ale také o to, abych se každý den cítila dobře.

Splnily krémy Eco Cosmetics mé očekávání?

Jednoznačně ANO!

Závěrečné subjektivní hodnocení tedy zní: „Má pleť působí zdravějším a jasnějším dojmem. Cítím, že je lehčí než dřív. Už žádné ucpané póry. Sice jsem si po prvních naneseních stěžovala na mastnější pleť a lehké napětí obličeje, ty ale po pár dnech zmizely a má pleť si na nové přírodní přípravky krásně zvykla.

Suma sumárum. Krémy od Eco Cosmetics jsem si oblíbila a myslím si, že jsem si je nepořídila naposledy. A co vy? Vyzkoušíte je také?

Autor: Nikola Nevečeřalová

Foto: Filip Nevečeřal

Zdroje: 1, 2, 3

prev
next