SKŘÍNĚ: VENDULA STOKLÁSKOVÁ

Majitelka obchodu 100CLASS concept store

155 ks v šatníku

O ŽIVOTĚ

Můj život se za poslední tři roky dost změnil a to i díky tomu, že jsem z pozice zaměstnance přešla na volnou nohu a otevřela jsem obchod 100CLASS concept store.  

Není to ovšem jen tato profesní změna, ale je to i přístup k módě a oblékání. Díky tomu co teď dělám se snažím propagovat udržitelnou módu v duchu našeho motta „buy less, choose well“. V praxi to znamená, že můžete mít v šatníku jen pár kvalitních věcí, které skvěle zkombinujete. Jako příklad uvedu klasickou bílou košili, kterou vezmete jak k džínám a teniskám, tak například na pracovní schůzku. 

A ve stejném duchu vybírám i zboží do obchodu. Navíc mě vždycky u výběru zboží zajímají materiály, výroba a samozřejmě kvalitní zpracování. 

O ŠATNÍKU

Můj šatník se vždycky skládal ze základních kusů oblečení a nikdy jsem neměla zbytečně narvanou skříň a nenošené oblečení v ní. Za posledních několik let  jsem jen postupně vystřídala oblečení z řetězců za oblečení kvalitnější a lokálně vyráběné. Už od střední školy jsem chodila do sekáčů a vybírala kousky, které jsem v obchodech nenašla, to mi zůstalo dodnes. 

O VYUŽITELNOSTI

Jak už jsem říkala v předchozí odpovědi, nenošené oblečení u mě nenajdete, dokonce ani žádné „nostalgické“ kousky. Naučila jsem se nelpět na věcech, takže je ráda posílám dál.  A tím, že nemám moc věcí, myslím, že většinou všechno oblečení vynosím.

O VYHAZOVÁNÍ

Před rokem jsem se stěhovala, takže proběhla opravdu radikální čistka, ale během roku jsem šatník opět doplnila, tak jsem měla trošku obavu, jakého čísla se dopočítám při sčítání oblečení:). Snažím se minimálně jednou za rok (většinou to bývá častěji) šatník vytřídit a zbavit se věcí, které jsem během roku neměla ani jednou na sobě. Občas děláme s kamarádkami prodejní bazar u mě v obchodě, jinak většinou oblečení daruji, ať už na charitu nebo do dobročinných organizací.

Autor konceptu: Andrea Šlechtová

Foto: Ta Greta s.r.o. (Greta Blumajerová)

 

prev
next