Z POKOJE DO POKOJE

Tak, jako by pro konfekci v módním průmyslu byly synonymem třeba značky H&M nebo Zara, pro nábytkářský průmysl bychom dokázali takových synonym najít také dostatek. Většina z nás míří, když si zařizuje nový byt či dům, do obchodů jako je IKEA a jim podobné. Málokoho napadne, že stejně tak jako je pro hladovějící šatník řešením second hand, může být pro prázdný byt řešením právě třeba projekt Z pokoje do pokoje.

Ten v roce 2016 odstartovaly Zuzana Kuberová, Barbora Kocandová a Tereza Korbelová, a od té doby oživily nejednu stoličku. Nabízí nábytek nejenže velmi líbivý, ale především s příběhem. Každá věc, která holkám projde pod rukama, má vlastní historii. Na své si z jejich nabídky přijde opravdu každý. Na webových stránkách najdete tradiční kousky jako křesla a lampy, ale i malovaný hrneček nebo skleničky jak od babičky.

A co víc – holky si svou dílničku nesyslí jen pro sebe a nabízí možnost si jejich prostory pronajmout. Za pouhých 110 Kč/hod můžete v dílně využít vrtačky, excentrické a pásové brusky, dláta a hoblíky, kladiva a pilky a mnoho dalšího. Vy si tak vytuníte své milované kousky a vaši sousedi budou moct v klidu spát. Aby toho nebylo málo, minimálně jednou týdně se u nich na Praze 8, Za Poříčskou branou 7, konají i worskhopy. Tím pádem si i ten nejméně jistý kutil může vyrobit svůj vermikompostér nebo znovu oživit křeslo po dědovi novým čalouněním. Kdo si zatím není jistý, jak by starý a nepotřebný nábytek využil, může jej prostě darovat. Stačí jen napsat na mail chci@zpokojedopokoje.cz a nábytek si od vás i odvezou. A pokud to bude celodřevěné a malé, holky budou ještě šťastnější. Tak až příště budete lačnit po té židli, co si koupil kamarád, vzpomeňte si, že ten váš smutný koutek doma může oživit právě taková veselá židlička od Z pokoje do pokoje a že nikdo jiný takovou židličku mít nebude. Budete mít originální kousek, nevytvoříte další odpad a ještě podpoříte skvělý český projekt.

 

Autor: Natálie Vencovská

Foto: Z pokoje do pokoje

 

prev
next