5 DŮVODŮ, PROČ NAKUPOVAT V SECONDHANDU

5 důvodů, proč nakupovat v secondhandu

1. ORIGINALITA – Je více než pravděpodobné, že objevíte originální a jedinečný kousek, který ve Vašem okolí nikdo mít nebude. Navíc je to také ideální místo pro nalezení skvělých vintage kousků. Móda se přecijen stále vrací.

2. MATERIÁL – Obecně doporučujeme zkoumat materiálové složení. V dnešní době jsou obchodní řetězce plné umělých materiálů jako je polyester. V secondhandech máte to štěstí, že ve většině případů je vybraný kousek stále ještě z kvalitního materiálu, a když má většinové složení z bavlny, hedvábí či kašmíru, máte vyhráno!

3. CENA – Není žádným překvapením, že ceny v sekáčích jsou nižší, než v běžných obchodech. Záleží ovšem na tom, jaký typ obchodu preferujete. Někdy si můžete dokonce i připlatit, ale v tzv. “hrabárně” koupíte jeden kus třeba i za dvacet korun.

4. ZÁBAVA A MÓDNÍ GURU – Ten, kdo jednou propadne chození do secondhandu, už nikdy nebude chtít jinak! Kde jinde se dá tolik využít vlastní fantazie! Vemte kamaráda/ku na tour de lokální sekáče a vyzkoušejte si různé módní styly. Kdo objeví vtipnější model, vyhrává!

5. EKOLOGIE – Tento bod je pro nás velmi důležitý. O tom, kolik se ročně spálí tun přebytečného oblečení, již víte. Správný krok je začít nakupovat z druhé ruky a  otáčet kousky, které již neunosíte. Stále také vznikají nové blešáky, bazary a místa, kde oblečení můžete darovat na další využití a recyklaci.

Koláže pro nás vyrobila šikovná Christina Cooper.

img_7235 img_7237 img_7238 img_7240

prev
next