RED CARPET GREEN DRESS

V současnosti se můžeme setkat se dvěma výraznými projekty, které využívají obrovského zájmu o bulvární rubriku módní policie, a přitom veřejnost nenásilně podněcují přemýšlet o ekologických a etických možnostech a omezeních naší planety spojených s výrobou oděvů.

Jedním z nich je Red Carpet Green dress, který vznikl již před osmi lety. Jeho start je spojen s uvedením premiéry filmu Avatar. Tento snímek, který v příběhu neskrývá své ekologické poselství, uváděl v kinech James Cameron se svou manželkou Suzy Amis Cameron. Režisérova žena sdílela myšlenku filmu i touhu dostat téma udržitelnosti více do povědomí široké veřejnosti. Na premiérách snímku Avatar si pak naplno uvědomila možnosti lesku červeného koberce. Založila tedy následně soutěž Red Carpet Green Dress, která dává šanci módním tvůrcům z celého světa projevit důvtip a kreativitu na základě přísně zadaných kritérií. Vítězové získávají příležitost obléci slavné hvězdy pro nejprestižnější udělování cen. Tato soutěž navíc i jako fundraiser podporuje školu MUSE school CA. Tu založila právě Suzy Amis Cameron společně se svou sestrou Rebeccou Amis, aby mohly dát dětem školního věku prostor, kde během klasického vzdělávání budou upevňovat svůj vztah a respekt k životnímu prostředí.

Na oficiálním webu získáte přehled o aktualitách i o principech tvorby pro vítězný návrh. Zde se také vyhlašuje soutěž o design na červený koberec. Doporučujeme ho sledovat, zvlášť pokud jste ambiciózní zeleně smýšlející módní návrhář.

64th Primetime Emmy Awards - Arrivals 85th Academy Awards, Arrivals

http://www.redcarpetgreendress.com/

Autor: Zuzana Ryšavá

Foto: 1, 2, 3

prev
next