CZECH DESIGN WEEK

Je pondělí 7. listopadu a právě dnes začíná v Kafkově domě týdenní  přehlídka designu s názvem Czech Design Week. Koncept akce vznikl z iniciativy ukázat lidem kvalitní design v co nejširším kontextu. Vystavující jsou umělci z řad profesionálů, studentů a jednotlivců či celé firmy a studia. Akce je selektivní, práce na přehlídku jsou tedy pečlivě vybírány a každý vystavující tak získává jedinečný prostor pro svou prezentaci.

Cílem celého projektu je vytvoření platformy, která v oblasti designu a umění propojí laickou veřejnost s odborníky v oboru. CDW chce také veřejnosti ukázat, že „design“ není jen drahé zboží do domu. Chce dát umělcům možnost podělit se o nápady, ale hlavně také o příběhy, které za jejich produkty stojí a které jejich podnikání formovaly. Projekt podporuje tuzemskou kreativní tvorbu a výrobu, aby reflektoval, že může obstát i v mezinárodním měřítku. V neposlední řadě se také snaží o propojení domácí půdy se zahraniční. Lokální umělce podporuje za hranicemi našeho státu a ty cizí zase představuje u nás.

Jsme moc rádi, že se letošního ročníku jako SecondRound můžeme účastnit také. Najdete nás ve 3. patře,v místnosti číslo 408 a celý týden se můžete těšit na nabitý program v podobě hostů a jejich workshopů či instalací.

Jako první designérku našeho workshopového týdne uvidíte v úterý REforma Jewellery. Budete si moct osahat upcyklované šperky a vyrobit si papírové náušnice. Středeční workshop bude ve znamení hedvábí. Dagmaar představí autorské hedvábné šátky a šály vyrobené unikátní technologií  v české manufaktuře. Čtvrtek má v rukou Ľubica Skalská – slow fashion. Těšit se můžete na upcyklaci vlny a ruční tkaní. Pátek se ponese v prima duchu, neboť nám budou dělat společnost Prostě Prim. Uvidíte a vyzkoušíte si nandavání sklíček a přidělání řemínku k hodinkám tak, aby mohly pokračovat ve své další životní etapě. Sobotní den s námi stráví Lucie Poubová, která bude vyrábět ozdobné květináče z papírových pytlů od potravin a k prodeji nabídne své kabelky ze stejných materiálů. Celý designový týden zakončí Helene Ngoc Anh Nguyen známá pro své krásné šperky, která bude prezentovat téma interaktivního vytvoření díla diváky z předmětů, které má každý doma.

Najděte si volnou chvíli a přijďte se podívat na Czech Design Week! Můžete zde nakoupit třeba první dárky na Vánoce nebo se jen pokochat hezkými věcmi a milými talentovanými lidmi.

Těšíme se na Vás v našem pokojíčku 408!

SR tým <3

 

 

prev
next