GREEN CARPET CHALLENGE

V současnosti působí dva výrazné projekty, které využívají zájmu o bulvární rubriku módní policie a přitom tak veřejnosti nenásilně podsouvají úvahu o etických a ekologických mantinelech naší planety souvisejících s oděvní výrobou. Po platformě Red Carpet Green Dress představujeme Green Carpet Challenge.

Všechny modely odprezentovány pod hlavičkou Green Carpet Challenge musí stejně jako ty v Red Carpet Green Dress splňovat během celého výrobního procesu přísná etická kritéria. Green Carpet Challenge iniciativa úzce spolupracuje s nejzářivějšími hvězdami světové módy mmj.v roce 2013 se během jednoho večera předvedly modely Caroliny Herrera, Toma Forda či Moschino a spousta dalších slavnostních události následovalo v podobném duchu. Posledním výrazným zářezem Green Carpet Challenge byly šaty Calvina Kleina oblečeny Emmou Watson na Met Gala v květnu 2016. Fotografie tohoto černobilého kompletu s kalhotami z vlákna z recyklovaných PETlahví v nejbližších dnech po události obletěly celý svět a ačkoliv při soutěži Met Gala ten večer zabodovala jiná róba, největší zájem médií následující týdny získala ta na Emmě Watson pro své ekologické a etické poselství. My to považujeme za důkaz, že tyto kampaně předávají poselství o slow fashion velmi dobře.

themet2

Green Carpet Challenge je jedním z podprojektů Eco Age. Původně obchůdek s férovou módou se proměnil ve známou organizaci, konzultační společnost, specializovanou na podporu obchodního růstu a dosažení přidané hodnoty skrz udržitelnost. Jako creative director stojí za Eco Age známá aktivistka za udržitelnou u módu Livia Firth. Ta za své podařené dítě Green Carpet Challenge získala v roce 2012 od Organizace spojených národů uznání titulem Leader of Change.

 

Launch of the 2014 London Stella McCartney Green Carpet Collection at The Royal Institution of Great Britain, London, Britain on 14 Sep 2014.

O principech Green Carpet Challenge, kolaboracích s designerskými domy včetně názorných fotografií i o Eco Age se dozvíte online .

Autor: Zuzana Ryšavá

Zdroj: 1, 2, 3

prev
next