SecondRound

SecondRound je nový koncept, který podporuje designéry, umělce, obchody a projekty řídící se v rámci své práce   a tvorby otázkou udržitelnosti. Způsoby formy projevu jsou různé – může se jednat recyklaci, upcyklaci, redesign, slowfashion či o volbu materiálů a zpracování.

Cílem tohoto projektu je podporovat ty, kteří sdílí podobnou filosofii a zabývají se udržitelností stejně jako my. Těmto lidem chceme dát prostor k prezentaci a propagaci. Budeme o nich psát a představovat je veřejnosti. Pečlivě, skoro až kurátorsky, vybíráme, s kým budeme spolupracovat. Naším cílem totiž není propagovat klasický přístup k recyklaci a ekologii, ale zvýšit povědomí o udržitelnosti věcí kolem nás moderní formou. Naším plánem je toto téma dostat více do povědomí nejen formou ochrany životního prostředí, ale primárně jako způsob uvažování i v širším kontextu, a to konkrétně v kultuře. Chceme usnadnit cestu objevování nových přístupů k udržitelnosti a kreativně je propojit s životním stylem.

SecondRound je primárně online platforma,  ale mimo ,,online” prostředí bude SecondRound organizovat pravidelné workshopy, popupy, eventy, meetingy a přednášky na téma udržitelnost.